Bon jour! Slibovala jsem, že tu budu brzy s reportem z Francie, takže je mi potěšením si s Vámi zrekapitulovat můj poslední zahraniční výlet. Moje oblíbená lékárenská značka Bioderma mě pozvala na pár dní do Cannes a Aix-en-Provence, kde sídlí NAOS (vyrábí Biodermu a Institut Esthederm). Letělo se ráno a to s přestupem ve Frankfurtu…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_4492

Bioderma na tento trip pozvala i Rendy a Beátu, takže super atmoška byla dopředu jasná.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Musím se přiznat, že jsem se líčila až při cestě. Doma jsem toho moc nestihla. Něco po 7 na mě čekalo taxi na letiště, a tak jsem si raději v klidu dobalila a vypila čaj, než abych ztrácela čas s líčením.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ve Frankfurt jsme přestoupili na letadlo do Nice, kde na nás pak čekal šofér.

A jelo se do Cannes! Cesta tam pak trvala jen něco přes půl hodinky.

bioderma trip to cannesOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Při cestě městem Cannes, při příjezdu k našemu hotelu Gray d’Albion, při příchodu na recepci a následném otevření pokoje jsem jednoduše neměla slov. Všechno bylo doslova pohádkové. Zdi hotelu byly vyplněné živými růžemi. Pokoje byly krásně světlé, jednoduché, bílo-hnědo-béžové se zlatými a transparentními detaily. Terasu jsem sice neměla s výhledem na moře, ale i tak byl můj výhled moc krásný.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAIMG_4551

Mimochodem, všechny fotky byly vyfoceny fotoaparátem Olympus PEN e-pl7 (se základem!). <3

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Měli jsme zhruba půl hodinku na ubytování, a hned jsme všichni společně vyrazili na pozdní oběd.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hotel jsme měli přímo v centru, takže přímo na Cannes La Croisette, kde se koná nejslavnější světový filmový festival. Celou naší ulici zdobily ty nejluxusnější butiky, od Chanel přes Longchamp, Hermés, Dior až po Gucci, aj. Takže každou cestou na jídlo proběhl samozřejmě obrovský shopping (ehm, tak ne, ha ha).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAIMG_0709OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mé první “francouzské” jídlo – těstoviny pomodoro, Coca Cola a Cosmopolitan, haha.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_4549

Cestou z oběda jsme se šli podívat k moři. Měli jsme pár kroků od hotelu překrásnou Baoli beach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Musím se Vám přiznat, že na dovče u moře už jsem nebyla pár let (pokud nepočítám Anglii a studené moře v Poole, které bylo sice krásné, ale nedalo se ho ani dotknout). Středozemní moře je úžasné a ve Francii mě překvapilo, jak bylo krásně čisté. Z mola jsme krásně viděli až na dno. A i když bylo dost studené, musela jsem si okamžitě smočit nohy a chvíli se brouzdat ve vlnách, které narážely na písčitý břeh. Měla jsem až na krajíčku, jak úžasně magický pocit to byl. Jako kdybych ho po těch pár letech úplně zapomněla.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_4583

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_4735

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po procházce a času stráveného u moře jsme se odebrali na hotel, kde jsme si dali alespoň hodinku na odpočinek a přípravu na uvítací večeři. Na večeři jsme šli po po pobřeží, kolem přístavu, což bylo tak kouzelné! Přála jsem si každý moment zmrazit a všude se alespoň na hodinku zastavit a nic nedělat, jen tak si užívat život. Ale čas nás tlačil, takže jsme nakonec, i když šnečím tempem, konečně přece jen došli k 360°lounge baru, kde jsme si dali skleničku sektu na terase s výhledem na celé Cannes. To byl opět zážitek, který se mi těžce popisuje. Přála jsem si, abyste tam, alespoň v tento moment, mohli být všichni se mnou. Ale snažila jsem se Vám to nejkrásnější zdokumentovat, tak snad se alespoň pokocháte výhledem, jaký jsem měla tu čest tuhle noc mít.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po přípitku a pár slovech týmu Bioderma už nás čekala velkolepá večeře. Tu jsem si já nedokázala moc užít, jelikož já na na tyhle luxusní delikatesy upřímně bohužel moc nejsem. Jsem v tomhle dost barbar, proto jsem si nejvíce užila spíše snídaně, kde jsem si sama mohla vybrat a sníst spoustu dobrého ovoce. Každopádně atmosféra a večerní konverzace byly nezapomenutelné. Poznala jsem několik skvělých blogerů z různých zemí Evropy. Většina blogerů bylo full-time, a cestovalo takhle se značkami velmi často. Dost mě nadchlo popovídání si s Polkami, které mají trh mnohem více napřed, než většina zemí východní a střední Evropy. Bylo zajímavé a inspirativní slyšet, jak je blogování živí a firmy u nich blogy a vlogy berou velmi seriózně a práce blogerů si váží. Tomu u nás bohužel ještě tak není. Nebo – není to běžné. Já bych si to upřímně přála. A skutečně je už možné se v ČR blogem živit. Ale není to snadné pro člověka, jako jsem já, co se nechce za peníze zaprodat za sebemenší trapárnu. Něčím zaplatit nájem a poplatky musím, ale rozhodně to nebude reklamou na sýr, mycí prostředky a další neuvěřitelně mimo kampaně. Proto jsem si momentálně zvolila takovou cestu, kdy se z poloviny živím blogem a sociálními sítěmi, a z poloviny druhé mám klasickou, avšak flexibilnější práci. Není to snadné. Blog a sociální sítě sežerou strašně moc času. A je těžké udržet si nějaký režim a efektivně vše spolehlivě zvládat, ale věřte mi, že mi tu za tu mou hrdost vážně stojí. Stále si tu svou cestu ke svému dream jobu hledám. Mohla bych se na své zásady vykašlat a živit se jen reklamou, protože nabídek mám skutečně desítky, ale to bych ztratila sama sebe a věřím tomu, že i Vaší důvěru, která je pro mě prioritní. Stále tomu dávám čas, píšu si o čem chci a jsem věrná značkám, které mám ráda přirozeně sama od sebe. Věřím, že se mi tenhle přístup po všech stránkách vyplácí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Díky za přečtení. Doufám, že na Vás prostřednictvím mých fotek dýchlo trochu té přímořské atmosféry.

Těším se na vaše komentáře a Vy se můžete těšit na brzké pokračování. xx M.

 • Nádherné fotky (: obdivovala som už na instagrame.

  Daniela

 • Aneta Severová

  Nádherné fotky Miu, opravdu krásný zážitek. Jinak co se týče Tvého blogování, myslím, že nejsem jediná, když napíšu, že to je ten důvod proč Tě čtu. Máš svou cenu, úroveň, pod kterou by jsi nešla, svoji hrdost. Jsi upřímná a to je jedna z věcí, které mám na Tobě ráda!:)

 • Jana Majerska

  Francie je nádherná! 🙂

 • Jsem strašně ráda, co jsi o blogování napsala. Teprve jsem začala blogovat a musela jsem si dát měsíc pauzu jen, abych si promyslela svoji stratagii jak povedu svůj blog, když mi přišla moje 1. nabídka ke spolupráci. Full time blogerkám z různých zemí závidím, ale nemyslím si, že je ČR na takový druh práce ještě připravená, ale uvidíme, jak to půjde.
  Každopádně skvělé fotky! Na insta je úplně žeru!
  http://chauml.blogspot.cz/

 • Lucie Stejskalová

  Musel to být krásný výlet! 🙂 Bioderma patří k mé nejoblíbenější kosmetika a taková spolupráce s ní musí být jedna radost, protože její produkty jsou vážně skvělé..a že jsem jich už vyzkoušela 🙂 Už se těším až otestuji tu jejich novinku. 🙂
  Just Be Bonita

 • To je krása! Jinak tvůj přístup ke spoluprácím je podle mě správný. Ono i kdyby ses rozhodla živit se jen blogováním a brala každou nabídku, stejně by se to pak odrazilo na podpoře čtenářů a postupně bys o ně možná začala přicházet, proto by to stejně nevedlo k ničemu dobrému. Takhle spolupracuješ s firmami, které znáš a které máš ráda, podívala ses díky tomu už na několik míst (pokud si dobře vzpomínám, tak tento úžasný výlet nebyl jediný) a v kombinaci s příjmy z jiného zaměstnání je to dle mého názoru ideální 🙂 Každopádně ti ale držím palce ať se daří a třeba jednou se to blogování i u nás posune .))

 • Veronika

  Mio, nádherné fotky! A Francie je úžasná, doufám, že sis to pořádně užila!:) Krásný článek:)

  http://www.stylishcoffee.cz

 • Viki C.

  Tak na tento článok som sa už dlho tešila a nesklamal!! 😛 Krásne fotky.
  Victoria’s secrets

 • Alenka Poláčková

  Naprosto skvělý článek 🙂 Moc Ti ten výlet závidím, Cannes a Nice jsou má vysněná místa! Jinak s tou reklamou souhlasím. Ale řekla bych, že třeba v Youtube průmyslu je víc peněz než u blogerů, co “jen” píšou články. Tvůj blog jsem měla vždycky ráda a jsem ráda, že si nadále chceš zachovat samu sebe 🙂

 • Tereza Matuchova

  Ahoj Mia, väčšinou si Tvoj blog iba prezerám, no dnes som sa rozhodla niečo Ti tu aj napísať. V prvom rade si veľmi inteligentné, múdre a šikovné dievča. Máš v hlave krásne zrovnané a snažíš sa ísť si za svojim snom, čím si nám všetkým veľkou inšpiráciou. Je mi preto ľúto, že sa nemôžeš naplno živiť tým, čo ťa baví, ale neboj sa, raz to príde (a možno to nie je až tak ďaleko). Každopádne som Ti len chcela vyjadriť svoj veľký obdiv za to, kam si to už z blogom dotiahla a kam to s ním ešte len dotiahneš. Si veľmi inšpiratívna žena, pretože si stojíš za tým, čo si povedala (napísala) a práve preto Ťa mám najradšej. Si totiž taká “superžena”. Úžasná fotografka, kozmetička, kaderníčka, spisovateľka a hlavne skvelá osoba v jednom. Jednoducho si skvelá. ♥♥♥
  Pozdravuje Ťa tvoja veľká fanúšička Terezka 🙂

 • Mia Wiolet

  Miuška, nemam slov….. krasne fotky, tvoj outfit na plazi, to tvoje mile tetovanie na nohe ♥, tvoje slova atd atd. fakt nemam slov, zboznujem ta cim dalej tym viac, je mi jedno ako sa rozhodnes a ako cestou pojdes, hlavne bud stastna a rob co ta bavi !!!! ja ta budem sledovat a zboznovat tak ci tak !!! ♥♥♥♥

 • Awww, miluju tu pláž, moře a všechno. Taky jsem u moře už nebyla hodně dlouho – naposledy někdy, když jsem ještě bydlela s rodiči a to už je delší dobu 😀 S přítelem ovšem taky uvažujeme o Francii a teď jsi mě ještě víc nalákala, to moře vypadá vážně úžasně – ta tyrkysová voda! To je přesně barva kterou miluji ♥ Ve svém kdysi dětském pokoji jsem měla takovou barvou vymalované stěny a hrozně ráda jsem se na ně po ránu koukala a představovala si mořský vzduch a zvuky vln jak se tříští o pláž… ♥ Všichni mi říkali, že je to divná barva do pokoje, že je studená, ale mně to teda bylo jedno, prostě jsem se viděla u moře 😀

  Cosmopolitan bych někdy strašně ráda vyzkoušela. Pořád ho pijou v těch amerických filmech, hlavně v Sexu ve městě, který tak miluju, a já pořád nic! 😀 Ale nevím, jestli si ho někdy dám, problém je v tom, že mi moc nechutná alkohol a posledního tři čtvrtě roku jsem úplný abstinent.

  Večeře… no, upřímně, vnímám to tak jako ty. Tyhle rádoby velkolepé jídla mně nikdy nebraly, ač se snažím 😀
  Snídani mám taky hrozně ráda, vlastně je to moje oblíbené denní jídlo – a ráda si dávám snídani k večeři nebo k obědu! 😀

  No, ať ti tady nezanechávám úplnou slohovku (jsem jen ráda, že máš delší komentáře ráda :D), tak to radši zkrátím – přímořská atmosféra na mne rozhodně dýchla ♥ Hrozně se mi líbí ty “stmívající” fotky (samozřejmě myslím fotky ze stmívání). Je to krásné, jak se obloha zbarvuje několika barvami od oranžové do modré a je to ještě mnohem nádhernější, když se zbytky slunce rozlévají po moři a kolem se rýsují stíny palem… Awww :3
  Raději už opravdu skončím s výčtem věcí, které mám ráda na těchhle přímořských oblastech a které mám ráda všeobecně, jinak by to byl opravdu gigantický komentář 🙂
  Zkrátka vidím, že sis to užila a to je skvělé 🙂 Mě jsi inspirovala, takže Cannes určitě zařadím do seznamu, ze kterého budeme jednou vybírat dovolenou, až se zvládneme odtrhnout od našich chlupatých miláčků tady doma a splašit společné volno 😀 Už chápu, proč si tolik celebrit libuje v trávení dovolené právě tady 🙂

 • Katie

  Miuško ty to tak nádherně dokážeš popsat, jako bych tam byla také ♥ za měsíc jedu do Cannes i já a díky tvým fotkám se těším ještě víc 😀

 • Evka Flaková

  Woow. Fotky perfektné. Milujem tvoj blog,tie perfektne prepracovane fotky,kvalitu na tvojom blogu. Len tak dalej Miuš 🙂 :* A chcela som sa spýtať, remienok na fotáku máš od Olympus? Je krásny.

 • Sandra Slusna

  Krásné fotky a líbí se mi ta část článku, kde jsi psala o blogerkách a reklamách, máš naprostou pravdu, hodně českých blogerek nebo youtuberů to úplně změnilo! Jseš super!!!!

Post Navigation