Už jsem zmínila, jak moc mám ráda zelenou? Pro ty, co mě sledují už nějaký ten pátek, to je myšleno spíš jako vtip. Zelenou se ráda obklopuji už odmalička. Pohled na zelené věci mě motivuje a dodává energii. Vždyť i má osobní instagramová zeď je, konkrétně mátovou, téměř vytapetována! A na zelenou jsem přešla i ve své ranní rutině, o které se chci právě dnes trochu rozepsat…

Co se týče mé ranní rutiny, nebudu vám ji absolutně dávat za příklad, protože je to většinou šílený boj s časem. Jsem typická sova. V noci neusnu dřív, než po půlnoci, ale mé tělo potřebuje spánek, jako každé jiné. Takže se mé vstávání často rovná pomalu až katastrofickému filmu. Pět načasovaných budíků v telefonu, o kterých netuším, že zvonily (a už vůbec, že jsem je posouvala a následně i vypla). Snídani doma téměř nestíhám. A i fakt, že nemám stanovenou plně pevnou pracovní dobu, mi k vylepšení mého time managementu zrovna nepomůže, spíš naopak. Snažím se to zlepšit a občas fakticky vstanu, a to opravdu brzo. Proklínám všechno a tvářím se jako kakabus, ale v ten moment, co se nasnídám a vrhnu do práce, jsem najednou superproduktivní a šťastná, že jsem to dokázala a těším se z toho, jak je den dlouhý. Noo, jenže už po obědě zívám a přemýšlím nad tím, jak by mi šiklo dvacet. Hecnu se. A pak, jakmile dodělám práci a doplazím se domů, z dvacky je rázem hodina a půl spánku. 😀 Vzbudím se a mám plno energie! ,,A sakra, ono to už je půl druhý ráno? Tak to se mi zas bude krásně vstávat…”

Naštěstí se tohle všechno dá vědecky odůvodnit. Musím přece respektovat svůj chronotyp! Jde o opožděný (tedy ne večerní, ale ranní) nárůst produkce melatoninu v epifýze. Melatonin je hormon a jeho hlavní funkcí je dodržet pravidelnost, volně přeloženo tak, že v podstatě čím více melatoninu se nám v hlavě uvolní, tím více se nám chce spát. A to mě jediné uklidňuje. Vůbec za to nemůžu! 😉

Pokud tedy nemám homeoffice, jako na první fotce (který mi občas dost svědčí, protože mám o kus více času), snažím se si své ráno zpříjemnit jinými zelenými rituály. Tím prvním je smoothie, které mě totálně nakopne. Málokdy se mi tedy stane, že bych si ho připravovala před odchodem do práce. Většinou si jej dělám večer, k druhé večeři. Udělám si ho víc a do té ranní dávky přidávám více ovoce, a pak si ji dám na noc vychladit. K přípravě používám tyčový mixér, se kterým mě práce baví. Ale čím častěji si smoothiečka dělám, tím intezivněji přemýšlím, že bych si navíc pořídila i nějaký větší mixér. Na větší porce by se mi občas hodil. A co si do smoothie obvykle dávám? Hlavní složkou je kale (kadeřavá kapusta) a baby špenát. Kapustu, už nasekanou, kupuji v M&S. Pytel stojí asi 50 kč a vystačí mi na 3-5 porcí. Dále často přidávám: okurku, pomeranče, bezpeckové hrozny a banán. Když nemám moc sladké ovoce, občas přidám i lžíci medu. Často přidávám i různé superpotraviny, jako chlorellu, chia semínka, mladý ječmen, nebo také extrakt z aloe vera. Nepovažuji to za dietu, ani za žádný detox nebo něco podobného. Chutná mi to a dělá radost. A zároveň i cítím jakousi harmonii a nemám pak problém si občas dát i něco vyloženě nezdravého.

Mým následujícím ranním a dalším zeleným rituálem je péče o pleť. V novém roce jsem se pokusila přejít vyloženě jen na přírodní péči. Nejčastěji teď používám hlavně značku Tata Harper (koupíte exkluzivně v Ingredients). Ke značce mě přivedl hlavně Josef, který v Ingredients pracuje jako poradce.  Vyprávěl mi příběh o značce a samotné Tatě (se kterou dělal exkluzivně rozhovor – klik). Tata Haper je vlastně pionýrkou zelené kosmetiky, důkazu, že méně je více, a že péče o pleť může být 100% přírodní, účinná bez jediné kapky chemie. Svou značku založila v roce 2007, a to na rodinné farmě ve Vermontu, odkud i ráda pravidelně instagramuje pod svým jménem @tataharper.

Já jsem si pro svou péči vybrala jako základ kultovní Regenerating cleanser, který obsahuje ovocné enzymy. Ty čistí póry a minimalizují tak černé tečky. Díky exfoliačním složkám je pleť navíc i krásně vyhlazená. Produkt dostal hned několik možných celosvětově uznávaných ocenění.

Dalším krokem po důkladném vyčištění pleti je řádná hydratace. Pro tento krok jsem si zvolila rozjasňující řadu, a to konkrétně Illuminating moisturizer a Illuminating eye cream. Oba produkty obsahují diamantový prášek, takže vedle hydratace pleť úžasně rozjasní, probudí a vyživí. Oční krém navíc působí proti otokům a lehce vyhlazuje i jemné linky a vrásky. Tuhle zelenou trojku sice používám ještě krátce, a tak nemohu hodnotit jak moc se liší, od jiných produktů, ale už teď mohu vyzdvihnout okamžitý efekt prozáření, hlavně u očního krému. To bude určitě můj svatý grál! Doporučuji vám si zajít do Ingredients minimálně pro vzoreček!

Zbytek mého rána je následující: šup šup outfit – šup šup makeup – učesat vlasy a letim!

(A to jsem ještě nezmínila ranní práci s Nelinou, haha. Ono už jen dostat toho lenocha po ránu ven je totiž úspěch!)

Přihlašte se, prosím, někdo v komentářích, kdo jste po ránu ještě tragičtější! Děkuji. 😀

Můžeme se společně virtuálně poklepat na rameni!

Post Navigation