OLYMPUS DIGITAL CAMERAPřed nedávnem jsem se zúčastnila letní tiskovky značky Michael Kors. MK uváděl na trh nový parfém Wonderlust. Tiskovka se konala na lodi, která nás vzala na okružní plavbu centrem Prahy. Bylo krásné počasí. Nechyběl aperol, skvělý brunch, ani MK parfémy. A při této příležitosti mě napadlo, jak moc mám parfémy, právě od Michaela Korse, v oblibě. Měla jsem jich už nejméně pět! A tak jsem se o nich rozhodla napsat. Třeba se zrovna chystáte hledat nový parfém na podzim. A doporučuji je zakoupit v parfumerii (například v Sephoře či v Marionnaud), kde máte jistotu originality, a tak i záruku kvality a té správné intenzity. 😉

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wonderlust

Nejnovější přírustek do rodiny MK parfémů. Podle tiskových zpráv je určena pro ženu se schopností následovat své srdce, což jsem si ihned zamilovala, jelikož se s tím absolutně ztotožňuji. Jak už samotný název napovídá, Wonderlust by měl být dobrodružný. A vůně? Tu bych popsala jako sexy, exotickou a lehce hřejivou, ideální do babího léta. Hlavní přísadou je mandlové mléko. Dále v parfému můžete ucítit i bergamot, růžový pepř, hvozdík, pryskyřici, vanilku a santalové a kašmírové dřevo. Přes to všechno exotično se mi parfém jeví jako lehčí, a tak i vhodný pro každou ženu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Michael Kors Signature

Signature byla první vůní od Michaela Korse, a také mým prvním parfémem od této značky. Dostala jsem ji od prarodičů. Tato první vlajková loď má znázorňovat návrhářovo modní vizi v parfémovém světě – luxusní, chic, sportovní a sexy. Je nezaměnitelná – květinová a svůdná. Působí na mě opravdu hřejivě a teple. Obsahuje spoustu květin, jako například frézie, tuberosu, pomerančový květ, kala, modrý kosatec, bílou pivoňku. Vedle nich pak i pižmo, vetiver, kamírové dřevo a marocké kadidlo. Nejintenzivněji cítím pomerančové květy. Doporučila bych ji každé ženě, která se nebojí málé dávky sexappealu. Parfém se mi ale rozhodně nezdá těžký. Jsem si jistá, že v něm najdou oblíbení jak zralé dámy, tak i dvacítky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Extreme blue

Extreme blue byl mým druhým parfémem od Michaela Korse. Ten jsem si na základě spokojenosti se Signature pořídila sama. To, že je určený pro pány, jsem vůbec neřešila. Jsem si jistá, že se parfém na ženské a mužské kůži rozvoní úplně jinak, a tak nevidím problém v tom, používat parfémy určené pro opačné pohlaví. Vůně je inspirována mužem, který má vše, na co si vzpomene, protože přesně ví co chce, nebojí se za tím jít a ví, jak to získat. 😀 A to se mi líbí! Při prvním přičichnutí cítím bergamot, který v pánských parfémech zbožňuji. Voní svěže a čistě. Dalšími složkami jsou: růžový pepř, kardamon, cypřiš, šalvěj, sezam, kašmír, pačule, ambrox a pižmo. Parfém je svěží, přitažlivý a středně intenzivní. Bude se líbit všem sportovcům, cestovatelům, minimalistům a všem ostatním, kteří ví, jak si efektivně pročistit hlavu. A nedržme se tak urputně všech doporučení. Řiďme se srdcem, svou preferencí, a v tomto případě i hlavně nosem! 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

White luminous gold

Ne nadarmo se říká, nesuď knihu podle obalu. Jenže já jsem estét a stejně to dělám. Jakmile totiž vyšla kolekce tří parfému The New gold, hned jsem si vybrala Rose gold verzi. To bych to přece nebyla já. Bohužel však při mém prvním kontaktu s vůní přišlo zklamání. Růžová verze mi vůbec nesedla. Ani napodruhé, ani napopáté. A tak jsem zkoušela dál a řekla si, že zlatá barva přece také není špatná. Fail. Opět mi nesedla. Oba parfémy totiž ve velké míře obsahují hlavně koření a květiny. A ani jedna kombinace nelahodila mému nosu, přestože jsem fanouškem i výrazných a těžších parfémů. Zlatá verze mi vyloženě nevadila, ale stejně jsem to nebyla já. Jako poslední jsem tedy vyzkoušela stříbrnou verzi (vlastně White gold!) a doslova jí propadla. Vůně je výrazná, orientální a velmi zajímavá. Hlavním důvodem, proč mi pravděpodobně okamžitě sedla byl fakt, že obsahuje jasmín. Díky jasmínu si zamiluji snad každý parfém, který tuto květinu obsahuje. Dalšími přísadami jsou hrušky a jantar. Vůni bych zařadila mezi těžší, a tak asi nebude sedět úplně každému. Pokud se vám však zalíbí, máte vyhráno, jelikož její výdrž je velkolepá.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Posledním parfémem, který již u sebe nemám, ale přesto si jeho vůni dokonale vybavím, je Glam jasmine. Řekla bych, že jde o jemnější odlehčenou verzi White luminous gold. Obsahuje také jasmín, ale je více ovocný. Najdete v něm například švestky a lesní plody. Pokud máte rádi jasmín, ale nejste milovníkem těžších parfémů, Glam jasmine se vám zalíbí. A to je asi vše k parfémům této značky. Jsou luxusní a zapamatovatelné. Výdrž je za mě obecně velmi dobrá. Pokud jste ještě žádný MK parfém neměli, určitě jim dejte šanci.

Post Navigation