Jak vlastně obvykle začínám články? Uf. Už pár dní se snažím sepsat popisky k mému aktuálnímu bydlení a nějak se mi nedaří se k tomu dostat. Ze začátku týdne jsem měla takový frmol, že jsem už podruhé přeskočila Makeup Monday. Po shonu přišel zas naopak absolutní relax, kdy jsem byla s rodinou a v přírodě, takže se mi opět nedařilo, a ani nechtělo, být online. No a po mém návratu do Prahy mi utekl víkend rychleji, než řeknu švec blog. Ale vždycky se sem vrátím. Protože to tu mám ráda. Jen jsou občas chvíle, kdy nepotřebuji nic sdělovat. Jsem na chvíli ticho a čerpám energii a inspiraci, abych pak zas měla něco, co předám dál. V tom dnešním článku vám ukážu, jak to u mě doma vypadá aktuálně. Několik mých čtenářů mi psalo, ať píšu víc do rubriky dekor, že je to baví a inspiruje. A to mě hodně těší, jelikož mě deko-články zase velmi baví fotit a psát.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Minule jsem vám psala o tom, jaké bydlení bych si přála (tady). Stále si ale hledám místo určitých rozměrů, v určité lokalitě, sama pro sebe, zatím neúspěšně. Ale neberu to jako nějakou prohru, naopak. Myslím si, že to místo na mě čeká, jen jednoduše ještě nepřišla ta správná chvíle. Třeba si najdu nějaké prozatimní, ale ani to jsem dosud neobjevila, a tak zatím zůstávám tu. Bydlím v prostorném podkrovním bytě v krásném cihlovém domě se zahradou (v Praze). Je to cca 15 min od Muzea metrem i s chůzí. Není to špatné, je tu krásná příroda, ale řekněme, že jsem raději ve větším ruchu a ráda bych byla někde přímo v centru (nejlépe přímo na Andělu). Bydlím se svou sestrou s tím, že máme každá své, se společnými prostory, jako je kuchyň, předsíň, atd. Líbí se mi tu, ale kupodivu je na mě byt příliš velký. Jsem mladý člověk a cítím, že prostory nevyužívám natolik, jak by si zasloužily a i úklid tu pak není úplně lahoda. Je to rodinný byt. Byla bych ráda za něco, i třeba o polovinu, menšího. Naštěstí nejsem ten typ, co si utváří vztah k místům. Doma jsem tam, kde jsem šťastná, ať už je to kdekoliv. Výhrou by pro mě bylo složit své věci do několika krabic a ty kdykoliv kamkoliv snadno přemístit. Sem jsem se ale ještě nedostala, ale pracuji na tom. Většinou máme nějaké množství věcí a z něj využíváme sotva třetinu, tedy já to tak alespoň většinou měla. A to se mi nelíbí. Nechci hromadit. Dříve mi to dělalo radost, protože jsem si tím kompenzovala nedostatky, které jsem pociťovala jinde, ale teď mě sbírání čehokoliv děsí. Proto už dokážu při nákupu lépe uvažovat a ráda svůj přebytek věcí (hlavně pr dárky) dávám tam, kde je potřeba, kde to udělá radost a  bude k užitku. To už jsem se ale zakecala o něčem, o čem si můžeme povídat jindy v nějakém tématickém článku. Zpátky k mému bydlení, tedy k pokoji, kde spím, pracuji a bloguji.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V den, kdy jsem vydala článek, na který jsem vám výše přidala odkaz, jsem se pustila do přestavění svého pokoje. Jednoduše jsem musela pohnout s věcmi, aby se mi tu zase o kus lépe bydlelo. Přitáhla jsem si z chodby do pokoje šatní skříň, všechno vysmejčila a poposouvala nábytek, jako figurky na šachovnici. Musím říct, že jsem s aktuálním pokojem velmi spokojená. Rozdělila jsem si ho na tři pomyslné zóny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

První část je pracovní. Mám tu knihy, hodinky, veškeré papírnictví a dokumenty, většinou i počítač a vše, co potřebuji při práci a blogování (ne, že bych neblogovala i s postele, haha). Nesmí tu chybět, ale i květiny, stolička a  židle, kterou mám v plánu brzy vyměnit a tuto pravděpodobně dočasně přemístit do kuchyně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Druhá zóna je oddechová/relaxační. Tady spím a trávím asi i nejvíce svého času. Mám tu postel, nad ní okna, noční stolek, na něm svíčky a sukulenty, a také všechny možné nabíječky. Za postelí mám schovaný kufr. Z druhé strany postele je pak sedací vak, který už si ale dávno zabrala Nela (můj pes). Určitě jste si všimli, že vše má u mě úložné prostory, kam se větinu věcí snažím uklízet. Nefandím pracholepkám a mám ráda, když mají věci své místo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Třetí část je pak ta, kde mám oblečení, zrcadlo a “holčičí záležitosti”. Tady jsem, když se někam chystám. Líčím se tu u zrcadla a nově i oblékám. Skříň se mi sem moc nehodí, ale mít ji u zrcadla je úžasně praktické. Ve spodu mám i boty a nahoře v polici zas kabelky, takže tu mám vše, před odchodem potřebné, při jednom. Vše mi tu takhle pospolu bezvadně funguje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nakonec jsem si pro vás připravila koláž věcí, které bych si v blízké budoucnosti přála mít. Šedého ušáka, mentolovou židli se dřevěnými nohami (kterou si v nejbližší době plánuji tady pořídit) a regálovou polici na knížky. Vlastně bych klidně spala jen na matraci, kdybych měla pěknou knihovnu a pohodlnou židli nebo křeslo. 😀

Jak se vám u mě líbilo? 🙂

Post Navigation