Krásný den všem. Jsem tu s mým reportem z fashion weeku, české módní události roku. Stihla jsem vidět šest módních značek, ze kterých mě čtyři zajímaly ze všech letošních přehlídek nejvíce, takže pro mě super skóre. Snažila jsem se, si každý večer ve zkratce zapsat své dojmy, abych v tomto článku na nic nezapomněla. Plnou press akreditaci jsem měla díky Jakubovi Polankovi a jeho manažerce Martě, za což jim prostřednictvím tohoto článku velice děkuji. Měla jsem z toho obrovskou radost, a vše se snažila zdokumentovat, abych se s Vámi o své zážitky mohla podělit. Protože bez blogu a Vás čtenářů, bych takové štěstí a možnost navštívit jakoukoliv přehlídku, také neměla. Tak pojďme na rekapitulaci mýma očima!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ODIVI

Značka Odivi, které kraluje umělkyně Iva Burketová, je mojí velkou srdcovkou. Moc mě baví vývoj značky. Jsem na ní jako Češka pyšná a vždy se těším, čím nás Iva překvapí. Letos to bylo rozhodně kreativní spojení s Jakubem, DJ NobodyListen, a pak i samotná přehlídka. Tohle byla jednoznačně ta nejvíc cool přehlídka z těch, co jsem letos viděla. Odivi to na plné čáře vyhráli s hudbou, která dělá hodně, ale jakože FAKT HODNĚ. Byla to show. Byly tam emoce. Moc se mi líbil i nápad. Modelky se během přehlídky neprocházely jen tak s kamenným výrazem, ale natáčely se na snapchat a fotily se na instagram, a la dnešní doba. A to mě fakticky bavilo. Makeu-py byly naprosto minimalistické. Většina modelek měla brýle. Vlasy byly nedbale sepnuté. A právě tento minimalismus dokonale “skryl” vizáž modelek do pozadí, protože na ní ani tak nezáleželo, čímž veškerá pozornost hostů směřovala na show a hlavně – oblečení. Na mých následujících kolážích najdete škálu barev značky pro podzim/zimu tohoto roku. Můžete si všimnout i kombinace zajímavých materiálů. Líbil se mi potisk zasněžených vrcholků hor. Potěšily mě i hřejivé vesty, které mám v oblibě. Celkově bylo vše opravdu moc krásné a plné energie. Přehlídka měla spád a myšlenky. Měla jsem z ní zážitek.
odivi

odivi-001 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ETHER

Ether pro mě byla novou značkou. Vím, že jde o českou značku, která vytváří doplňky z přírodních materiálů. A dočetla jsem se, že letos již podruhé přišli i s oděvní linií. Věci se mi líbily. Byly nositelné, dost minimalistické.  Batůžky zvláštní, ale určitě bych si nějaký vybrala. Mám ráda zvláštní a jiné věci. Přehlídka byla klasická. Co se mi velmi líbilo, byl makeup! Byl krásně svěží. Dobrá práce týme MAC!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ether OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

LUKÁŠ MACHÁČEK | MCONCEPT |

Pokud mě sledujete na instagramu, tak už víte, že se mi přehlídka Lukáše Macháčka a jeho modely moc líbily. Já Lukášovi moc fandím už od jeho začátků. Líbí se mi, že má svou znatelnou stopu. Tu má sice každý návrhář, ale zrovna ta Lukášova se mi právě moc líbí. Věci působí luxusně, ale ne upjatě. Jeho styl bych popsala jako “Cool chic”. Super barvy, ehm, teda spíš krásné spektrum černé, černo-černé a šedé, ha ha. Božské materiály. A sexy střihy podtrhující mužskou/ženskou siluetu. Na této přehlídce jsem si zamilovala několik šatů a kabátů. A ten “myšičkový” semiš! Miluji ho už odmalička. No vlastně vše bylo krásné. Bylo pro mě těžké vybrat do článku pár ukázek, protože Lukáš měl asi nejvíc modelů ze všech návrhářů. Některé věci si byly dost podobné, ale tak jiné. Ha ha, úplně ho chápu, že jich tam ukázal tolik. Jediné, co mě moc nebavilo byla vizáž modelů. Přišlo mi to trochu creepy, což asi mělo být, vzhledem k temným barvám a hudbě, ale měla jsem stále tendence sledovat obličeje pod “punčochou” a občas to trochu bohužel odvrátilo mou pozornost od modelů. Každopádně přehlídka se mi celkově líbila. Jo a pokérovaný model s punkáčem na hlavě a žlutý kabát na konci, tomu všemu dodali šťávu!

macháček-001 macháček-002macháčekOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

CHATTY

O značce Chatty toho upřímně moc nevím. Už jsem značku zaregistrovala, díky tomu, že Anna Tušková, jedna z návrhářského dua Chatty, je členkou designérského týmu značky Pietro Filipi. Značka Chatty je známá tím, že u nás začala s navrhováním džín na míru. A právě džínovina byla velkou součástí této kolekce. Mě přehlídka bohužel moc nebavila. Ani oblečení mě tolik neoslovilo. Ale možná to bylo tím, že se vše semlelo těsně po Lukášovi Macháčkovi a já byla ještě myšlenkami u těch nádherných šatů až na zem. Chatty úplně není mým šálkem kávy, nicméně následující svetro-šaty bych si s radostí odnesla. A super byl vlastně i makeup! Zajímavý, ale přesto velmi jednoduchý, k modelům se hodící.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAchatty-002chatty-001chattyOLYMPUS DIGITAL CAMERA

JAKUB POLANKA

Přehlídka, na kterou jsem se asi nejvíce těšila a zároveň se vedle toho těšení trochu bála, abych nebyla zklamaná. Znáte to, že když se na něco těšíte, hůře Vás pak něco překvapí a častěji jste spíš zklamaní? Jo jo, očekávání fakt přináší zklamání. Ale v tomto případě tomu tak nebylo, ani trošičku. Nejradši bych sem teď napsala milion srdíček, a pak pokračovala. Taaakže, vezmu to popořádku… Hudba byla v pohodě. Nebylo to to, co mělo Odivi, ale byla dobrá! Choreografie byla také super. Klasická a fajn. Bavily mě modelky. Objevilo se několik “nemodelkovských” tváří, což se mi líbilo. Oblečení bylo božské. Všechno bych si oblékla. Jako vážně, i to pánské. Ty barvy! Odstíny hnědé, khaki, modrá. No nádhera! Skvělé kombinace. Bavily mě i obrácené bundy vzhůru nohama, teda vzhůru rukávy, ha ha. Materiály byly úžasné. Dost se mi líbily i flitry, i přesto, že je nenosím. Nebo ten postříkaný overal! Tam toho bylo TOLIK, co bych vyzdvihla. O la la, Jakube jsi král. Makeupy byly přesně na přehlídku – sjednocená pleť, někde možná i no makeup. Pár tváří pak zdobily náplasti, což bylo cool, ale nijak to nerušilo pozornost od úžasných modelů. Tleskám a děkuji za zážitek.

polanka polanka-001 polanka-002 polanka-003OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PIETRO FILIPI

Poslední nedělní přehlídkou, která téměř uzavřela letošní fashion week (po ní bylo ještě pár doprovodných akcí), byla show naší české značky Pietro Filipi, jejíž historie sahá více než dvacet let nazpět. Pietro mám ráda. Občas tam seženu krásný kvalitní svetr, šálu, apod. Návrháře PF mám opravdu ráda. Moc ráda sleduji práci Ivany Mentlové. V minulosti se mi líbilo dost věcí i od Vladimíra Staňka. Ale letošní PF kolekce mě bohužel nenadchla, ale ani neurazila. Byl to pro mě takový průměr. Je mi to i líto psát, protože mám tuto značku ráda, ale vše se mi zdálo takové divně oldschool. Což určitě mělo být, ale mě osobně to nenadchlo. Nelíbila se mi hudba ani choreografie. Modelové chodili různě rychle a předbíhali se. Byl to takový chaos. Několik věcí bylo pěkných, ale víc věcí se mi spíš nelíbilo. Bavila mě jen Ivana Mentlová, jejíž modely se dalo lehce rozeznat od těch ostatních. Líbilo se mi i pár pánských věcí, ale určitě mě nenadchly tak, jako kousky od Lukáše Macháčka nebo Jakuba Polanky. Makeup byl v pohodě. – Ženy černé linky, muži zvýrazněné kontury. Ale přece jen jsem si na této přehlídce něco zamilovala, teda spíš někoho – blond modela, který sice vůbec není můj typ, ale popravdě mě dostal, (jestli znáte jeho jméno, musíte mi ho napsat, potřebuji ho stalkovat) ha ha. Působil tak tajemně. Celkově to Pietro s muži vyhrálo. Modelové byli vážně pěkní. Ale to určitě nebylo smyslem přehlídky a kolekce…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA pietro filipi-002pietro filipi pietro filipi-003 pietro filipi-001

To je hezoun. <3 No ne?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Toť mé celkové dojmy. Budu ráda, když mi napíšete ty své. Alespoň podle fotek – kdo je Vám nejbližší?

Post Navigation