Ahoj všem! Pro tentokrát jsem si pro vás přichystala malou inspiraci. Ozdobila jsem si vázu a vyrobila si obrázek do “starožitného” rámečku. Jak jsem to všechno udělala a co jsem k tomu potřebovala se dozvíte dále v článku. Je to ženské, elegantní a snadné. Zvládne to určitě každý z vás.
Nedávno jsem objevila tuto inspiraci (následující fotky) na pinterestu a vzpomněla jsem si, že jsem vlastně něco podobného viděla u Míši (Style with me) ve videu, kde vyráběla dekorace do pokoje. Vyrobila si obrovský ”parfém”. Moc se mi to líbilo, a tak jsem se rozhodla, že si v podobném stylu ozdobím svou skleněnou vázu.

Ke zdobení byla potřeba samozřejmě váza (ale můžete si vlastně podobně ozdobit cokoliv), dále staré perlové náramky, vytisknutý obrázek ”CHANEL”, tužka, pravítko, nůžky a tavná pistole (tu jsem si vypůjčila/každopádně mám pocit, že by to šlo i třeba s vteřinovým lepidlem).
Nápis jsem si vyrobila ve Wordu. Můžete si ho tu stáhnout ode mě nebo i na Googlu, kde jich najdete více, lišících se stylem písma. Obrázek jsem si vytiskla vícekrát, v různých velikostech, abych jej měla do zásoby, kdybych něco zkazila, a abych se mohla pro velikost rozhodnout až během práce. Vybranou velikost jsem tedy vystřihla a nalepila na sklo.

Když lepidlo uschlo, ujistila jsem se, že obrázek drží. Vše bylo ok. A tak jsem zničila staré náramky, abych mohla nápis ozdobit perličkami. Perly jdou s Chanelem ruku v ruce, tak mě napadlo, že s nimi obrázek dozdobím. Zkusila jsem si to nejdříve nanečisto, abych si byla jistá, kolik perel použiji a jak je umístím. Poté jsem je jednu po druhé přitavila po všech stranách obrázku a vytvořila tak pomyslný rámeček.

A co by to bylo za smutnou vázu, kdyby v ní nebyly květiny? Žádné pěkné jsem momentálně v obchodech nenašla, a tak jsem si pořídila tyhle překrásné umělé růže z Albi. Je jich ve svazku 28 a stály 149,- Kč. Měli je i v bílé variantě. Sice mám mnohem raději květiny živé, ale když je doma zrovna nebudu mít, dám do vázy tyto. Jen jsem je tedy musela o dost zkrátit. Byly na mou vázu příliš dlouhé. Ale to už byl jen detail.

Voilá! Mám z vázy velkou radost. Přitom to bylo tak snadné.

Druhým DIY je úplně ta nejlehčí věc, ale ve výsledku vypadá také moc hezky. Hodí se do holčičích pokojíků (pro děti) ale i na noční stolek nebo na místo, kde se líčíte. K výrobě je potřeba hezký rámeček (to už je na vás, zda si ho koupíte nebo vyrobíte), kus kartonu a několik oblíbených rtěnek. Potom už jen opusinkujete vystřižený kus karton, necháte uschnout a zafixujete lakem na vlasy.

Na mém kosmetickém stolku se tento bílý rámeček plný polibků skvěle vyjímá! Co myslíte?
Věřte mi, že já opravdu nejsem moc šikovná, když jde o ruční práce. Mám ráda umění, ráda maluji a kreslím, ale nějaké vyrábění a lepení skončí většinou naprosto katastrofálně. A proto se už dobrovolně do podobných věcí nepouštím. Ale tyto dvě diy byly úplně v pohodě, takže se určitě nebojte něco podobného také vyzkoušet. Pokud se inspirujete, budu moc ráda, když mi pošlete fotku nebo mě třeba označíte na instagramu. Potěší mě to a ráda se podívám, jak vám to šlo! Věřím, že to spousta z vás zvládne ještě mnohem lépe, než já. Mějte se pěkně a v komentářích mi povězte, co jste si naposledy vyrobili vy!

Post Navigation